Život ženy

Žena vs. muž

Žena vs. muž

„Nevadí mi žiť v mužskom svete, pokiaľ v ňom môžem byť ženou.“ Marilyn Monroe

Žena vs. muž – Žijeme v dobe kedy sa mnohé z nás vraj správajú nežensky. Vraj sme na seba prebrali veľkú časť z čisto mužských aktivít a dokazujeme si, aké sme úžasné a že mužov vôbec nepotrebujeme. Vraj sme feministky a mužov nechceme, neakceptujeme a sú pre nás skoro zbytoční.

A ja sa pýtam: ,,Čo sú toto za reči? Kto s týmto vlastne prišiel?! Ženy, ktoré z rôznych dôvodov zanevreli na mužov, alebo muži, ktorým veľa žien dokázalo, že sú schopné fungovať aj bez nich”. Naozaj kočeny, ja neviem kto s tým prišiel, ale celkom úprimne si myslím, že sú to bludy. Ja mužský svet zbožňujem. Je úplne odlišný od toho ,,nášho” ženského. A myslím si, že to je dobre. Podľa mňa mužské priateľstvá vznikajú úplne inak ako ženské. Ženy sú zákernejšie a taktiež voči sebe veľmi kritické. Veľakrát riešia zbytočnosti.

Chlapom stačí ak si rozumejú v jednej veci, stačí aj futbal, a sú kamarátmi do konca života. Mužský svet je úplne diametrálne odlišný od toho nášho. Keď prídete do partie, ktorá je čisto mužská, netvrdím, že vás príjmu hneď. Ale keď zistia, že niečím, čo majú radi zapadáte, máte to vyhraté. To neznamená, že sa máte správať tvrdo a nežensky. Ak máte napríklad zmysel pre humor, dokážete si spraviť srandu zo seba a zvyšku žien na tejto planéte a stále dokážete byť pri tom ženou, budú vás zbožňovať. Som žena, ktorá toho dokázala vo svojom živote veľa.

Napriek tomu, že ma mnohí muži sklamali, stále si myslím, a verím tomu, že existuje aj veľa skvelých mužov, ktorých dokážem obdivovať. Som žena, ktorá sa nezosypala, keď na všetko zostala sama. Určite je náš život šťastnejší, krajší a lepší, keď žijeme v pároch. Som zástankyňou partnerstiev, pretože si myslím, že my ľudia sme stvorení na život v spoločnosti  a nie osamote. No na druhej strane som sa nešla zblázniť, keď som zostala sama a bola som donútená všetko riešiť, vybavovať a robiť sama. Netvrdím, že to bolo jednoduché. Veľakrát som bola zúfalá. Veľakrát mi bolo pre všetko a zo všetkého ťažko. Ale zvládla som to a ustála. Stále si však myslím, že s mužom po svojom boku by bolo všetko jednoduchšie. Napriek tomu, že som veľakrát v živote natrafila na tupca, ktorý pošliapal všetko, čo som mu dala, stále si myslím a som presvedčená, že muži sú úžasní.

Nie som žiadna superhrdinka, ktorá sa tvári, že všetko zvláda v pohode aj bez muža sama. Úsmev na tvári mám, lebo chcem. Nie preto, že musím. Navyše keď tak premýšľam, ak by neboli muži v ženskom svete nikdy by som nemohla byť mamou. Mužský svet je podľa mňa v mnohých oblastiach naozaj zaujímavý. Mám mužov rada a od základnej školy som si viac rozumela s nimi ako so ženami. Aj vtedy aj teraz sa mi zdali menej komplikovaní. Viac priami. Je jedno či medzi ženami alebo mužmi, stále som ženou. Ale viete, to neznamená, že nehreším ako pohan, keď sa riadne rozzúrim. No a čo, som človek. A tiež som aj nežná, milá, láskavá a obetavá pre všetkých, ktorí ma ľúbia a ja ľúbim ich. Stále som žena a som na to hrdá. Som vášnivá žena, som milujúca žena, som ohľaduplná žena, som chápavá, snažím sa vyjsť v ústrety, ale viem byť ženou tvrdou, ženou nekompromisnou, ženou, ktorá má posledné slovo a neustupuje, ak si myslí, že má pravdu.

Ženy moje, mám pocit, že v dnešnom svete je aj tak stále na nás, aké budeme. Je jedno, či v spoločnosti mužov či žien, vždy je to naše rozhodnutie. Či zostanem ženou alebo sa budem správať ako chlap v sukni, je výsostne moje rozhodnutie. Veľakrát sme životnými okolnosťami donútené, prebrať na seba aj veci, ktoré väčšinou robia muži. Ale to predsa neznamená, že sme neženské potvory. Som vďačná za mužov. Vždy som si s nimi rozumela a teším sa z ich spoločnosti aj keď boli chvíle kedy som vravela, že všetkých mužov pozabíjam 😀 No zistila som, že ma vedia pobaviť, rozosmiať a často krát vypočuť lepšie ako hociktorá kamarátka, mám rada keď mi lichotia, mám rada keď ma obdivujú, a tiež s nimi rada debatujem. Páči sa mi, že na moje otázky o veciach ktorým nerozumiem, mi dokážu s kľudom všetko vysvetliť a neprevracajú pri tom oči. Teší ma, že im môžem v pohodičke povedať, že autám nerozumiem, a jediné podľa čoho si ho vyberiem je farba a oni sa zasmejú a povedia, že mi pomôžu pri kúpe a vysvetlia, čo treba. Zbožňujem, že môžem byť pri nich sama sebou. Jasné, že viem zahrať aj kvetinku, ktorá potrebuje ofúkať a pomáhať. A ktorá z vás povie, že to nikdy neurobila, klame samú seba. Ale úprimne, pri ženách je ťažšie byť sama sebou. Povedzme si narovinu niektoré ženy sú naozaj zákerné a príliš veľa a rady súdia. 

Ženy moje najdrahšie, prajem vám, aby ste stále mali v sebe ženskosť v akomkoľvek svete a z celého srdca vám želám, aby ste v mužskom svete vždy boli úžasnými ženami, ktoré vedia čo chcú a nestrácajú svoju pravú tvár. Buďte sami sebou a nemeňte svoje ja kvôli nikomu, tí praví chlapi tí to pochopia.

ĽÚBTE SA ❤️❤️🙏🏼❤️❤️

S láskou vaša Lúc. 💋 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *